W Investments uważa karę nałożoną przez KNF za niewspółmierną do naruszeń

ISBNews
07-07-2015, 19:37

W Investments uważa, że kara nałożona na spółkę przez Komisję Nadzoru Finansowego jest niewspółmierna do zarzucanych jej naruszeń obowiązków informacyjnych a zarazem dotyka osób, które nie odpowiadają za te naruszenia, napisała spółka w oświadczeniu przesłanym ISBnews.

"Zdaniem spółki wysokość nałożonej kary jest niewspółmierna do wagi zarzucanych naruszeń. Jednocześnie istotnym wydaje się fakt, że sprawa dotyczy zdarzeń z okresu 2010 – 2012 roku, tj. zdarzeń zupełnie niezależnych od osób obecnie zarządzających spółką i jej obecnych kluczowych akcjonariuszy. W związku z tym wymierzona kara dotyka osób, które nie miały związku ze sprawą" – czytamy w oświadczeniu.

W Investments zamierza starać się o ponowne rozpatrzenie sprawy.

"Działając w interesie wszystkich akcjonariuszy oraz samej spółki zarząd zamierza wykorzystać wszystkie formalne możliwości, które w ramach obowiązujących procedur mogą doprowadzić do ponownego rozpatrzenia sprawy oraz w efekcie do zmniejszenia kary nałożonej na spółkę.  W ocenie spółki ewentualna kara – jeśli w ogóle zasadna – powinna dotyczyć osób zarządzających spółką w roku 2012, nie zaś samej spółki" – napisano.

KNF poinformowała dziś, że nałożyła na W Investments kary pieniężne w wysokości łącznie 400 tys. zł za naruszenia obowiązków informacyjnych, w tym nieprzekazanie informacji o zaistnieniu przesłanek do wniosku o upadłość spółki zależnej i o zmianach w akcjonariacie.

W Investments jest regionalnym holdingiem finansowym. W skład grupy wchodzi m.in. Dom Maklerski WISA, W Financials, Euroknowlegde Group Limited. Spółka jest też współzałożycielem i współzarządzającym funduszem WI EEC Ventures. To pierwszy polski fundusz specjalizujący się wyłącznie w sektorze EEC (Energy Environment Cleantech), a wspierany również przez Krajowy Fundusz Kapitałowy (KFK).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / W Investments uważa karę nałożoną przez KNF za niewspółmierną do naruszeń