W kabriolecie Ci wieje? Kup kurtkę za 11 tys. zł

GRA
28-04-2015, 10:30

Oto odpowiedź na problemy pierwszego świata. Niemiecka firma Teiimo wprowadzi jesienią do sprzedaży kurtkę wypchaną elektroniką. Żeby w odkrytym aucie było nam cieplej.

- Są ludzie, którzy chcieliby jeździć swoimi kabrioletami również jesienią, bo jest jeszcze ładnie. Co z tego, skoro jest już często zimno – tłumaczy Sabine Strecker z niemieckiej firmy Teiimo.

Teiimo przyjechała do Berlina, na konferencję technologiczną IDTechEx, z modelem kurtki, który odpowie na ważki problem posiadaczy kabrioletów. To skórzana kurtka, czarna lub brązowa, wypchana elektroniką. Po pierwsze - grzeje, po drugie – ma Bluetootha, po trzecie – pozwala dzwonić i naładować telefon, po czwarte – można ją podłączyć do prądu w samochodzie. Wygląda ładnie, leży dobrze (autorka artykułu przymierzyła), a cena… właścicielom kabrioletów może odpowiadać. Za 2690 Euro można mieć coś, czego koledzy nie mają. Odpowiadając na wątpliwości: w razie deszczu ryzyka porażenia prądem ponoć nie ma.

- Myślimy już o kolejnych produktach – mówi Sabine Strecker.

- W przeszłości projektowałem też kurtki np. z kołnierzem wytwarzającym energię z zebranych promieni słonecznych. Ale to na razie daje za mało energii – dodaje Markus Strecker, prezes i założyciel Teiimo.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / W kabriolecie Ci wieje? Kup kurtkę za 11 tys. zł