Czytasz dzięki

W kabriolecie ci wieje? Kup kurtkę za 2690 EUR

Oto odpowiedź na problemy pierwszego świata.

Żeby w odkrytym aucie było nam cieplej, niemiecka firma Teiimo zaoferuje jesienią kurtkę wypchaną elektroniką.

— Są ludzie, którzy chcieliby jeździć swoimi kabrioletami również jesienią, bo jest jeszcze ładnie. Co z tego, skoro często jest już zimno — tłumaczy Sabine Strecker z Teiimo.

Niemiecka firma przyjechała na konferencję technologiczną IDTechEx do Berlina z modelem kurtki, który odpowie na ważki problem posiadaczy kabrioletów. Jest skórzana, czarna lub brązowa, wypchana elektroniką. Po pierwsze — grzeje, po drugie — ma Bluetootha, po trzecie — pozwala dzwonić i naładować telefon, po czwarte — można ją podłączyć do prądu w samochodzie.

Wygląda ładnie, leży dobrze, a cena może odpowiadać właścicielom kabrioletów. Za 2690 EUR można mieć coś, czego nie mają koledzy. Odpowiadając na wątpliwości: w razie deszczu ryzyka porażenia prądem ponoć nie ma. Firma myśli już o kolejnych produktach.

— Projektowałem też kurtki, np. z kołnierzem wytwarzającym energię z zebranych promieni słonecznych. Ale na razie daje to za mało energii — mówi Markus Strecker, prezes i założyciel Teiimo.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena Graniszewska

Polecane