W Katowicach zakończono projekt za 1 mld zł

DI, PAP
opublikowano: 18-09-2013, 00:00

Budowa centrum komunikacyjnego i galerii handlowej, w której znajduje się ponad 250 sklepów i lokali — została zakończona

Jedna z największych inwestycji w aglomeracji katowickiej — warta około 1 mld zł budowa centrum komunikacyjnego i galerii handlowej, w której znajduje się ponad 250 sklepów i lokali — została zakończona.

W październiku 2012 r. do użytku został oddany pierwszy element inwestycji — nowy dworzec kolejowy, a od lutego tego roku podziemny dworzec autobusowy.

— Galeria Katowicka to milowy krok w rozwoju miasta. Jestem przekonany, że będzie skutecznym impulsem do rozwoju okolicznych nieruchomości. Chciałbym, żeby było to miejsce ważne na mapie miasta i regionu — powiedział Piotr Uszok, prezydent Katowic.

Inwestorami projektu są Neinver Polska i Meyer Bergman, a generalnym wykonawcą firma Strabag. Jego koszt to 250 mln EUR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane