W kierunku szczytów hossy

Sebastian Gawłowski
opublikowano: 02-12-2005, 00:00

Grudniowa seria kontraktów na WIG20 nadal rośnie, potwierdzając, że kupujący chcą utrzymać hossę do końca roku. Dobre nastroje sugerują, że futures powinny zbliżyć się wkrótce do strefy maksimów, czyli 2550–2560 pkt, których pokonanie będzie kluczowe dla losów trendu wzrostowego. Po drodze jest jeszcze bariera przy 2540 pkt. Z kolei wsparciem przed głębszą przeceną jest psychologiczny poziom 2500 pkt. Warto przypomnieć, że kontrakty wygasają 16 grudnia.

Notowania rozpoczęły się wzrostem o 7 pkt. Pierwsze transakcje zawierano na poziomie 2514 pkt, ale grudniowa seria szybko dotarła do oporu przy 2520 pkt. Tu kontrakty zawróciły, a spadki zatrzymały się na poziomie zamknięcia ze środy, czyli 2507 pkt. Kupujący nie odpuścili. Straty zostały szybko zniwelowane i najpopularniejsza seria kontraktów wróciła w okolice 2520 pkt. Ostatnia godzina sesji przyniosła kolejny atak kupujących, którzy podbili cenę futures WIG20 na zamknięciu do 2536 pkt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / W kierunku szczytów hossy