W KNF są już szefowie pionu nadzoru bankowego

DI, PAP
opublikowano: 28-01-2008, 14:01

Andrzej Stopczyński został dyrektorem zarządzającym pionu nadzoru bankowego w Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), a Krzysztof Broda jego zastępcą - poinformowała w poniedziałkowym komunikacie KNF.

Szefowie nadzoru bankowego w KNF zostali wybrani w konkursie.

Nadzór bankowy znajduje się w KNF od 1 stycznia br., poprzednio podlegał NBP. Ustawa o nadzorze nad rynkiem finansowym z 2006 r. doprowadziła najpierw do połączenia instytucji nadzorujących rynek kapitałowy oraz ubezpieczeniowy i emerytalny.

Andrzej Stopczyński pracował ostatnio jako dyrektor departamentu zarządzania ryzykiem w Banku Ochrony Środowiska. Jest doktorem nauk fizycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz magistrem fizyki.

W latach 1997-2007 był dyrektorem departamentu zarządzania ryzykiem w Kredyt Banku. Pracował również jako kierownik sekcji kontroli ryzyka w Polskim Banku Rozwoju SA (1995-1997) oraz jako ekspert w departamencie instytucji finansowych i departamencie zarządzania ryzykiem w Banku Pekao SA (1994-1995).

Jest adiunktem w Katedrze Finansów WSPiZ im. L. Koźmińskiego, współzałożycielem i członkiem zarządu Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Ryzykiem oraz członkiem Komitetu ds. Regulacji Nadzorczych przy Związku Banków Polskich. Posiada uprawnienia Professional Risk Manager (2003) i Financial Risk Manager (2005).

Krzysztof Broda pracował ostatnio w ING Banku Śląskim na stanowisku dyrektora departamentu zarządzania kredytowym ryzykiem detalicznym (2004-2007), a wcześniej zastępcy dyrektora departamentu zarządzania ryzykiem kredytowym i finansowym (2001-2004).

Jest doktorem nauk ekonomicznych w zakresie zarządzania Akademii Ekonomicznej w Katowicach (2001) oraz magistrem ekonomii (1986). W latach 2000-2001 był zastępcą dyrektora regionu Katowice w Wielkopolskim Banku Kredytowym (WBK).

W latach 1996-2000 związany zawodowo z Gliwickim Bankiem Handlowym jako członek zarządu, a od 1999 r. jako wiceprezes zarządu odpowiedzialny za służby kredytowe, zarządzanie ryzykiem kredytowym, informatycznym i produktowym oraz organizację sieci sprzedaży. Od 1992 r. do 1996 r. był naczelnikiem wydziału kredytów w katowickim oddziale WBK.

© ℗

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / W KNF są już szefowie pionu nadzoru bankowego