W Komendzie Stołecznej Policji może dojść do kadrowego 'trzęsienia ziemi'

opublikowano: 12-01-2004, 19:29

IAR: Komenda Główna Policji nie wyklucza, że jeśli potwierdzą się zarzuty dotyczące nieprawidłowości przy przetargach, a także w przydziale mieszkań w Komendzie Stołecznej, zmiany kadrowe mogą sięgnąć najwyższych szczebli kierowniczych w tej jednostce.

Zbigniew Matwiej z Komendy Głównej powiedział IAR, że jej inspektorzy prowadzą kontrolę w stołecznej policji po ostatnich sygnałach, że mogło dojść do nieprawidłowości. Wyjaśnił, że zadaniem kontroli jest zbadanie przestrzegania ustawy o zamówieniach publicznych, procedury przydziału mieszkań, a także sprawy kadrowe. Dodał, iż na podstawie wyników kontroli zostaną podjęte dalsze decyzje.

Zbigniew Matwiej podkreślił, że efektem kontroli mogą być bardzo poważne zmiany kadrowe w Komendzie Stołecznej.

"Jeżeli zarzuty potwierdzą się, osoby winne poniosą konsekwencje bez względu na to kim są i jakie zajmują stanowiska" - dodał.

W piątek do dymisji - bez podania przyczyn - podał się zastępca komendanta stołecznego Kazimierz Winiecki. Jego dymisja została przyjęta. Policja nie udziela informacji, czy ta dymisja ma związek z prowadzoną kontrolą.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / W Komendzie Stołecznej Policji może dojść do kadrowego 'trzęsienia ziemi'