W KPRM odprawa ministrów zwołana przez premier w związku z nawałnicami

PAP
opublikowano: 15-08-2017, 10:50
aktualizacja: 15-08-2017, 10:52

We wtorek po godz. 10.30 w KPRM rozpoczęła się zwołana przez premier Beatę Szydło odprawa z ministrami dotycząca sytuacji po nawałnicach. Po zakończeniu odprawy planowana jest wypowiedź premier dla mediów.

Zobacz więcej

Grzegorz Kawecki

W spotkaniu uczestniczą przedstawiciele resortów zaangażowanych w akcję ratunkową na terenach dotkniętych przez żywioł - ministerstw infrastruktury i budownictwa, MON, MSWiA, resortów rodziny, pracy i polityki społecznej; finansów; zdrowia; energii; rolnictwa i środowiska.

Z powodu ekstremalnych zjawisk pogodowych od piątku strażacy w całym kraju interweniowali ponad 17 tys. razy.

W wyniku nawałnic zginęło sześć osób, a 51 zostało rannych, w tym 12 strażaków. Silny wiatr uszkodził lub zerwał dachy z około 3 tys. budynków, w tym ponad 2 tys. mieszkalnych.

W poniedziałek MSWiA poinformowało o pomocy dla 6 tys. rodzin poszkodowanych w nawałnicach. Łączna kwota przewidziana na wypłaty to blisko 31 mln zł. Poszkodowani mogą się zgłaszać się po zasiłek do 6 tys. zł, który nie będzie rozliczany.

Ponadto przewidziano możliwość otrzymania pomocy w wysokości do 20 tys. na remonty domów. Te środki będą rozliczane na podstawie faktur i oświadczeń, ale bez opinii rzeczoznawcy. Taka opinia jest wymagana w przypadku ubiegania się o wyższą pomoc na remont domu - w wysokości do 100 tys. zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu