W krainie lasów i jezior firmy spisały się na 102

Tadeusz Prusiński
opublikowano: 15-03-2007, 00:00

Po raz pierwszy dyplomy Gazel Biznesu przedsiębiorcy regionu odbierali wczoraj w Olsztynie.

Święto najbardziej dynamicznych firm z Warmii i Mazur

Po raz pierwszy dyplomy Gazel Biznesu przedsiębiorcy regionu odbierali wczoraj w Olsztynie.

— W tym roku w naszym rankingu znalazło się prawie 3,4 tys. małych i średnich firm z kraju, w tym 102 z Warmii i Mazur. To jest wynik bardzo zacny, który należało uczcić wręczeniem Gazel wreszcie w Olsztynie — mówił Andrzej Nierychło, dyrektor wydawniczy „Pulsu Biznesu”, otwierając galę Gazel Biznesu w olsztyńskim Teatrze im. Stefana Jaracza.

Dotąd najbardziej dynamiczne firmy województwa honorowaliśmy w Gdańsku.

Pierwsze miejsce w wojwódzkim rankingu przypadło spółce handlowej Duet. Do połowy zeszłego roku miała siedem supermarketów i dwie piekarnie w Olsztynie oraz dwa duże sklepy spożywcze w Mrągowie. Potem weszła w skład grupy kapitałowej Rast. Dynamiczny skok Duetu był możliwy m.in. dzięki temu, że spółka w tych ostatnich trzech latach otworzyła drugi ze swych największych supermarketów w olsztyńskim centrum handlowym Alfa.

— To wielkie wyróżnienie jest dla nas megasukcesem, wskazówką, że to, co robimy, jest bardzo dobrej jakości. A w planach mamy m.in. wejście w przyszłym roku na giełdę — powiedział Dariusz Strot, prezes spółki Rast, która wykupiła spółkę Duet.

Oprócz statuetki prezes Strot odebrał również nagrodę ufundowaną przez firmę Berlitz — szkolenie językowe za 8,5 tys. zł. Przekazała ją dyrektorka gdańskiego oddziału tej firmy Kinga Klempacz.

Na drugim miejscu znalazło się Ostródzkie Przedsiębiorstwo Budowlane Ireneusz Słowik. Trzecie przypadło spółce Trans-Ser Marian Szumski Zbigniew Korzeniowski.

Kompleksowy audyt ubezpieczeniowy otrzymała firma Szynaka Meble z Lubawy (znalazła się na piątym miejscu warmińsko-mazurskiego rankingu). Prezes spółki Jan Szynaka odebrał to wyróżnienie z rąk dyrektor Wiesławy Kawęckiej z gdańskiego PZU SA. „Leasingową” Gazelą Biznesu została firma Gralbet, a nagrodę wręczoną przez dyrektorkę olsztyńskiego oddziału Bankowego Funduszu Leasingowego, Hannę Popowicz, odebrał dyrektor finansowy spółki Jacek Pawlak.

Marszałek województwa Jacek Protas dziękował warmińsko-mazurskim przedsiębiorcom za to, że mimo wielkich kłopotów potrafią utrzymywać się na rynku. Przypomniał, że 35 proc. z 1,5 mld euro, jakie region otrzymał na rozwój, sejmik wojewódzki przeznaczył na rozwój przedsiębiorstw.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Prusiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu