W. Kruk rośnie razem ze złotem

Dariusz Karolak
30-12-2002, 00:00

Ostatnie dwa tygodnie okazały się przełomowe dla notowań spółki W.Kruk. Trudno powiedzieć, czy na poprawie zaważył wzrost notowań złota na światowych rynkach, spadek ceny USD, do PLN, czy może raczej uwolnienie sporej gotówki ze sprzedaży Kęt i Elbudowy przez EI i poprawianie wycen portfeli na koniec roku.

Faktem jest, że z czteromiesięcznego kanału spadkowego o szerokości 4,5 kurs wybił się w górę, co odkładając jego szerokość pozwala wyznaczyć zasięg na 29 zł, zbieżny ze szczytem z 27 sierpnia. Kurs goni uciekającą na północ górną krawędź wstęgi dziennej. Łamiąc opór kanału, 24,5, zneutralizowane zostało negatywne oddziaływanie grubego, czarnego tygodniowego korpusu z połowy listopada. Możliwe, że przed wykonaniem zasięgu dokona się ruch powrotny do przełamanej linii oporu, który na obecną chwilę, w świetle zachowania wskaźników wydaje się niezłą okazją inwestycyjną. DI+ ustanowił historyczny rekord podobnie jak dzienne MACD, RSI i tygodniowe RSI i stochastic.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / W. Kruk rośnie razem ze złotem