Czytasz dzięki

W Krynicy o środowisku i gospodarowaniu odpadami

opublikowano: 28-08-2019, 14:13

Jednym najważniejszych wydarzeń tegorocznego spotkania w Krynicy będzie zorganizowane po raz pierwszy Forum Ochrony Środowiska, poświęcone ekologii i ochronie klimatu.

W jego trakcie odbędzie się 14 sesji dyskusyjnych z udziałem m.in. przedstawicieli Ministerstwa Środowiska, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, instytucji wspólnotowych oraz gości z Litwy, Słowacji, Węgier i Rumunii. Jednymi najważniejszych będą panele poświęcone perspektywie odchodzenia od węgla oraz gospodarowaniu zasobami ze szczególnym uwzględnieniem wody. Jednym z zagadnień, które będą omawiane jest patriotyzm ekologiczny, blisko powiązany z pozostałymi tematami zaplanowanych dyskusji, takimi jak: rozwój współpracy biznesu z samorządami na rzecz efektywności energetycznej i redukcji niskiej emisji, czy wspólna odpowiedzialność samorządu, biznesu i mieszkańców za utrzymanie czystości w miastach.

Ciekawie zapowiada się także dyskusja oceniająca reformę systemu gospodarowania odpadami z perspektywy czasu oraz poszukiwanie recept na zwiększenie efektywności zarządzania odpadami.

Fakt że tegoroczne forum odbędzie się na niewiele ponad miesiąc przed wyborami parlamentarnymi zwiastuje natomiast niezwykle wysoką temperaturę dyskusji. Tym bardziej, że organizatorzy przygotowali specjalną ofertę dla przedstawicieli największych partii politycznych, a te skrzętnie skorzystały z podsuniętej im okazji do zaprezentowania swojego punktu widzenia i potwierdziły udział w krynickim wydarzeniu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane