W kuluarach mówi się, że Lepper będzie wicepremierem; Lepper zaprzecza

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 12-01-2006, 22:06

Szef Samoobrony Andrzej Lepper zaprzeczył w rozmowie z PAP kuluarowym informacjom, jakoby miał zostać wicepremierem w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza.

Szef Samoobrony Andrzej Lepper zaprzeczył w rozmowie z PAP kuluarowym informacjom, jakoby miał zostać wicepremierem w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza.

    "Żadnej propozycji ze strony PiS nie otrzymaliśmy" - oświadczył. Ale - jak dodał - "słońce współpracy" dla utworzenia stabilnej większości w Sejmie jest coraz bardziej wyraźne.

    O tym, że w kuluarach sejmowych mówi się, że Lepper będzie wicepremierem, powiedział w czwartek wieczorem dziennikarzom szef SLD Wojciech Olejniczak.

    "Czy wicepremierem bez teki, czy z którąś z tek, to się okaże" - dodał szef Sojuszu. Jak podkreślił, wejść do rządu miałyby tylko Samoobrona i PSL, a nie LPR.

    Szef Samoobrony zapewnił też, że nie ma koalicji parlamentarnej z PiS. "Będziemy popierać PiS tylko w słusznych sprawach, natomiast w sprawach, które będą miały choć cień ryzyka, swojego poparcia nie udzielimy" - podkreślił.

    Pytany o informacje Olejniczaka, jakoby miał być wicepremierem, Lepper powiedział, że za słowa nikogo z SLD nie odpowiadał i odpowiadać nie będzie. "Jeszcze raz podkreślam, żadnej propozycji ze strony PiS nie było" -dodał.

    Lepper powiedział też, że PiS - szczególnie po ostatnich wydarzeniach w Sejmie - musi utworzyć koalicję albo z PO, albo z Samoobroną, PSL i LPR. "Po prostu tak dalej rządzić nie można i PiS chyba już o tym wie" - podkreślił.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane