W kwietniu prospekt Z.Ch. "POLICE" trafi do KPWiG

(Paweł Kubisiak)
opublikowano: 26-02-2005, 09:15

Oferta publiczna Zakładów Chemicznych "POLICE" SA powinna być gotowa jeszcze w pierwszym półroczu bieżącego roku. Na początek kwietnia planowane jest przekazanie prospektu emisyjnego Spółki do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd

Oferta publiczna Zakładów Chemicznych "POLICE" SA powinna być gotowa jeszcze w pierwszym półroczu bieżącego roku. Na początek kwietnia planowane jest przekazanie prospektu emisyjnego Spółki do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd

- Termin debiutu uzależniony jest od sytuacji na rynku - powiedział Wiceminister Skarbu Państwa Dariusz Witkowski, który w piątek przebywał z roboczą wizytą Zakładach Chemicznych "POLICE" SA.

- Oferta publiczna powinna być gotowa jeszcze w tym półroczu - przewidywał wiceminister po spotkaniu komitetu sterującego i doradców inwestycyjnych, zastrzegając jednocześnie, że nie jest to równoznaczne z datą debiutu giełdowego Z.Ch. "POLICE" SA, gdyż ten uzależniony jest od wielu innych czynników, m.in. optymalnej sytuacji na giełdzie.

 - Założenie jest takie, aby wybrać optymalny termin - stwierdził minister Witkowski. Pytany z kolei o akcje pracownicze, potwierdził, że ministerstwo Skarbu Państwa sprzeda jedną swoją akcję, aby uruchomić przydział akcji prawnikom (ustawowo do 15 % akcji). Jest to konieczne, ponieważ "POLICE" chcą wprowadzić na giełdę akcje nowej emisji w ramach podwyższenia kapitału, a dystrybucja akcji dla pracowników uzależniona od sprzedaży dotychczasowych akcji Spółki.

- W imieniu ministra potwierdziłem, że intencją ministerstwa jest jak najszybsze przekazanie pracownikom tych akcji - powiedział minister Witkowski, zapowiadając, że będzie to możliwe po pierwszym notowaniu akcji nowej emisji na giełdzie.

Pytany o to, w jakim czasie MSP sprzeda swoja akcje, minister zapowiedział, że intencją resortu jest to, aby pracownicy mogli otrzymać swoje akcje wciągu trzech miesięcy od momentu debiutu na giełdzie.

Bogdan Tychowskib.tychowski@pb.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane