W lipcu indeks Fed z Filadelfii osiągnął najniższy poziom od grudnia

PM, Reuters
opublikowano: 15-07-2021, 16:29

Według opublikowanych w czwartek danych, aktywność fabryk w amerykańskim regionie środkowo-atlantyckim zmalała do najniższego poziomu od grudnia ubiegłego roku. To już czwarty miesiąc z rzędu ze spadkiem.

Fancycrave1/Pixabay.com

Bank Rezerwy Federalnej w Filadelfii poinformował, że indeks aktywności biznesowej spadł do 21,9 z czerwcowego 30,7. Jest to znacznie poniżej oczekiwań ekonomistów, którzy spodziewali się odczytu na poziomie 28,0, wynika z ankiety przeprowadzonej przez agencję Reuters.

Każdy odczyt powyżej zera wskazuje na rozwój produkcji w regionie. Badanie obejmuje fabryki we wschodniej Pensylwanii, południowym New Jersey i Delaware. Publikacja jest jedną z pierwszych dotyczących miesięcznych wskaźników kondycji amerykańskiego przemysłu.

Mimo, że w maju liczba zamówień w amerykańskich fabrykach rosła, nadal walczyły one o utrzymanie popytu. Pandemia COVID-19 przerwała łańcuchy dostaw i wstrząsnęła globalnym przemysłem transportowym. W marcu wskaźnik aktywności fabrycznej Philly Fed osiągnął najwyższy poziom od 1973 roku, czyli 51,8.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane