W lipcu najprawdopodobniej inwestor branżowy dla Poligrafii

Polska Agencja Prasowa SA
20-06-2005, 22:27

Baring, większościowy akcjonariusz Poligrafii SA, ocenia, że najprawdopodobniej w lipcu zostanie wybrany inwestor branżowy dla Poligrafii. Rozmowy z inwestorami, dwiema dużymi grupami drukarskimi z kapitałem zagranicznym, są w końcowym etapie.

Baring, większościowy akcjonariusz Poligrafii SA, ocenia, że najprawdopodobniej w lipcu zostanie wybrany inwestor branżowy dla Poligrafii. Rozmowy z inwestorami, dwiema dużymi grupami drukarskimi z kapitałem zagranicznym, są w końcowym etapie. Do wezwania może dojść w III kwartale - poinformował w poniedziałek PAP Jacek Pogonowski, partner w Baring Corilius Private Equity, firmie zarządzającej Baring CEF Investments IV, która jest akcjonariuszem Poligrafii.

    "Jest szansa, żeby w trzecim kwartale zostało sfinalizowane wejście inwestora do Poligrafii przez ogłoszenie wezwania, które jest konieczne przy naszej wielkości zaangażowania w tę spółkę" - powiedział Pogonowski.

    Baring jest akcjonariuszem Poligrafii od początku 2000 roku i posiada obecnie 56,2 proc. kapitału zakładowego tej spółki. Wcześniej Baring informował, że chce pozyskać inwestora dla Poligrafii w 2005 roku.

    Poligrafia zajmuje się drukiem gazet i czasopism oraz folderów reklamowych. Spółka prognozuje, że zysk netto grupy wzrośnie w tym roku do 11,4 mln zł z 9,9 mln zł w 2004 r. Szacunki zakładają, że skonsolidowane przychody ze sprzedaży zwiększą się w 2005 roku do 224,3 mln zł z 208 mln zł w 2004 roku.

    W pierwszym kwartale tego roku grupa miała 2,2 mln zł zysku netto i 50,4 mln zł przychodów ze sprzedaży, podczas gdy rok wcześniej w analogicznym okresie zanotowała 2,4 mln zł zysku netto i 52,3 mln zł przychodów ze sprzedaży.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / W lipcu najprawdopodobniej inwestor branżowy dla Poligrafii