W lipcu zadebiutuje Eco Baltia

ANP
20-06-2012, 12:31

Łotewska spółka firmy Eco Baltia działająca w sektorze odzysku odpadów i recyclingu może się pojawić na parkiecie w Warszawie i Rydze w pierwszej połowie lipca.

Jak wynika z opublikowanego dziś prospektu, oferta publiczna obejmie ponad 12,5 mln akcji z czego ponad 6,27 mln będą to akcje nowej emisji.

- Cena emisyjna będzie ogłoszona do 29 czerwca. Zapisy dla inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych potrwają od 29 czerwca do 4 lipca –  powiedział Jan Rekowski, dyrektor departamentu IPO DM BZ WBK.

Z emisji firma chce pozyskać miedzy 15 mln EUR a 21 mln EUR, z czego najwięcej, bo 12 mln EUR chce przeznaczyć na budowę na Łotwie oczyszczalni mechaniczno-biologicznej.

Przedstawiciele firmy na konferencji prasowej podali, że działalność chcą skoncentrować w krajach bałtyckich, a nie w Polsce. Na razie nie planują akwizycji. Firma w ciągu 2-3 lat chce reinwestować zyski, a potem opracować politykę dywidendową.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / W lipcu zadebiutuje Eco Baltia