W Londynie każdego dnia obracali złotem za 37 mld USD

opublikowano: 20-11-2018, 11:37

Każdego dnia ubiegłego tygodnia zmieniało właściciela co najmniej 30,2 mln uncji (939 ton) złota o wartości 36,9 mld USD, poinformował Reuters powołując się na raport członków London Bullion Market Association (LBMA).

London jest globalnym centrum handlu złotem. Większość transakcji odbywa się poza publicznymi rynkami. Dokonują ich banki, brokerzy i dilerzy, którzy nie informowali dotychczas o swojej działalności. W związku z naciskiem regulatorów na większą przejrzystość rynku członkowie LBMA zdecydowali, że zaczną informować o transakcjach rozliczanych w Londynie i Zurychu.

Zobacz więcej

FOT. Bloomberg

- Po raz pierwszy w długiej historii londyńskiego rynku złota jego wielkość nie jest już odgadywana, ale konkretną wartością – podkreślił Matthew Turner, analityk Macquarie.

Z raportu LBMA wynika, że w ubiegłym tygodniu w transakcjach spot zmieniło właściciela 95 mln uncji złota, 46,5 mln uncji w kontraktach swap i forward, 4,1 mln uncji w opcjach i 5,4 mln uncji w pożyczkach i depozytach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu