W Londynie w górę, w Paryżu w dół, we Franfurcie bez zmian

(Marek Druś)
opublikowano: 28-12-2005, 19:30

Europejskie rynki akcji kończyły środowe sesje w mieszanych nastrojach. W Londynie pierwsze poświąteczne notowania zakończyły się 0,5 proc. zwyżką. We Frankfurcie DAX kończył dzień minimalnym 0,04 proc. wzrostem. W Paryżu CAC40 stracił 0,3 proc.

Europejskie rynki akcji kończyły środowe sesje w mieszanych nastrojach. W Londynie pierwsze poświąteczne notowania zakończyły się 0,5 proc. zwyżką. We Frankfurcie DAX kończył dzień minimalnym 0,04 proc. wzrostem. W Paryżu CAC40 stracił 0,3 proc.

Stoxx 600 spadł o zaledwie 0,1 proc. i wciąż jest blisko czteroletniego szczytu. Wraz z indeksami Stoxx 50 i Euro Stoxx 50 zmierza wciąż do zakończenia roku największym wzrostem od 1999 r.

W grupie drożejących spółek znalazł się w środę DaimlerChrysler, który poinformował, że sprzeda aktywa, m.in. producenta silników diesla – spółkę MTU Friedrichshafen, funduszowi powiązanemu z rodziną Wallenbergów. Niemiecki koncern dostanie za nie 1,6 mld EUR i przeznaczy te środki na sfinansowanie redukcji zatrudnienia w grupie Mercedes-Benz.

Na giełdzie w Londynie zdrożały wyraźnie akcje Cadbury Schweppes. Brytyjski producent słodyczy zapowiedział sprzedaż spółki Holland House Wine. Mizkan Americas zapłaci za nią 37 mln USD.

W górę poszedł kurs AstraZeneca. Brytyjsko-szwedzki koncern farmaceutyczny zapłaci amerykańskiemu Targacept 300 mln USD za udział w dalszych badaniach i ewentulanej sprzedaży obiecującego leku na chorobę Alzheimera i schizofrenię.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane