W lubuskiem wystartuje projekt promocji zatrudnienia i przedsiębiorczości

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 15-02-2005, 17:00

Na przełomie lutego i marca rozpoczną się pierwsze szkolenia w ramach projektu zmierzającego do promocji zatrudnienia i przedsiębiorczości w województwie lubuskim. Celem projektu jest ograniczenie bezrobocia.

Na przełomie lutego i marca rozpoczną się pierwsze szkolenia w ramach projektu zmierzającego do promocji zatrudnienia i przedsiębiorczości w województwie lubuskim. Celem projektu jest ograniczenie bezrobocia.

Projekt realizuje konsorcjum złożone z Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego z Zielonej Góry, Wojewódzki Zakład Doskonalenia Zawodowego z Gorzowa Wielkopolskiego oraz firma konsultingowa DGA SA z Poznania.

"Przedsięwzięcie (...), które finansowane jest z funduszu Phare 2002, ma kosztować ponad 860 tys. euro" - poinformowała we wtorek PAP Kamila Górczyńska-Żyszkowska z DGA.

Na projekt składają się szkolenia dla osób bezrobotnych i zagrożonych utratą pracy oraz doradztwo zawodowe, dotyczące prowadzenia i założenia firmy.

Rekrutacja beneficjentów projektu rozpoczęła się na przełomie stycznia i lutego. Mają nimi być zwolnieni pracownicy lub właśnie zwalniani z restrukturyzowanych zakładów pracy lub członkowie rodzin właścicieli małych gospodarstw rolnych. W tym gronie minimum 40 proc. mają stanowić kobiety.

Szkolenia i doradztwo potrwają do początku września. Łącznie mają objąć tysiąc osób poszukujących pracy i ponad sto chcących prowadzić własną działalność gospodarczą. Potem jeszcze do końca września będzie można skorzystać z doradztwa i pośrednictwa pracy.

W ramach projektu prowadzone są też tzw. działania horyzontalne, obejmujące badania i analizę rynku pracy, niezbędne do oszacowania rzeczywistych jego potrzeb. Te prace zaczęły się na przełomie listopada i grudnia ubiegłego roku. zakładają również stały monitoring wyników szkolenia.

Konsorcjum zakłada, że przynajmniej 1/3 z tysiąca przeszkolonych bezrobotnych osób znajdzie pracę. Natomiast w gronie chętnych do założenia firmy uda się to co dziesiątej osobie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane