W Małopolsce kończą się modernizacje dróg z pierwszego naboru ZPORR

Polska Agencja Prasowa SA
20-07-2006, 16:05

W Małopolsce kończą się modernizacje dróg współfinansowane przez Unię Europejską w ramach pierwszego naboru Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego (ZPORR).

W Małopolsce kończą się modernizacje dróg współfinansowane przez Unię Europejską w ramach pierwszego naboru Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego (ZPORR).

Ponad 12 mln zł kosztowały prace na zakończonym właśnie 15- kilometrowym odcinku drogi wojewódzkiej nr 775 pomiędzy Słomnikami a Proszowicami. 75 proc. środków pochodzi ze ZPORR.

Inwestycja polegała na wzmocnieniu nawierzchni trasy. Uporządkowano i wyremontowano wjazdy, wyregulowano pobocza, odmulono rowy i przepusty oraz odtworzono oznakowanie poziome.

Droga numer 775 jest głównym ciągiem komunikacyjnym, łączącym wychodzące promieniście z Krakowa drogi krajowe nr 7 do Kielc i nr 79 do Sandomierza. Stanowi ona dogodny skrót dla ruchu tranzytowego, jako daleka obwodnica Krakowa dla relacji z północy na wschód i południe województwa.

W ramach pierwszego naboru ZPORR województwo małopolskie zakończyło lub kończy osiem inwestycji drogowych o łącznej wartości 83 mln zł.

Z budżetu województwa małopolskiego i środków Zintegrowanego Programu Łagodzenia Skutków Restrukturyzacji Górnictwa, Hutnictwa oraz Wielkiej Syntezy Chemicznej sfinansowano modernizację odcinka drogi wojewódzkiej nr 774 Zabierzów - Kryspinów. Inwestycja kosztowałaá3,2 mln zł.

Jak podkreślił w czwartek marszałek województwa małopolskiego Janusz Sepioł, przed podjęciem prac remontowych stan drogi był fatalny. Remont był ważny również ze względu na bliskość lotniska w Balicach.

Modernizacja objęła nie tylko wzmocnienie nawierzchni drogi, ale również oczyszczenie rowów i uregulowanie poboczy, co zapobiegnie zalewaniu drogi.

W sumie woj. małopolskie zamierza przeznaczyć w tym roku na inwestycje drogowe ponad 146 mln zł, z czego ponad 83 mln zł będzie kosztować realizacja ośmiu zadań finansowanych w ramach pierwszego naboru ZPORR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / W Małopolsce kończą się modernizacje dróg z pierwszego naboru ZPORR