Czytasz dzięki

W miasteczku czarownic zakaz... Halloween

  • DI
opublikowano: 12-10-2020, 22:00

Zakaz świętowania Halloween wydały z powodu pandemii władze „miasteczka czarownic”, jak nazywana jest Triora w Ligurii na północy Włoch.

Opowieści o odbywające się tam w dawnych wiekach procesach czarownic przyciągają co roku tłumy. W podpisanym z trzytygodniowym wyprzedzeniem rozporządzeniu burmistrz Massimo Di Fazio zabronił organizowania 31 października wszelkich imprez w przebraniu, zabaw ulicznych, a także zgromadzeń. Nakazał też zamknięcie tego dnia barów i restauracji o godzinie 22.00.

Decyzję burmistrz uzasadnił tym, że w małym miasteczku cieszącym się sławą z powodu mrocznych dziejów — w końcu XVI w. odbyły się w nim wielkie polowania na czarownice i procesy, podczas których wobec oskarżonych stosowano brutalne metody, łącznie z paleniem na stosie, stąd nadano mu przydomek włoskiego Salem — obchody Halloween były zawsze bardzo huczne i konieczna była nadzwyczajna mobilizacja sił porządkowych, by stawić czoła tłumom uczestników zabaw. Przybywały ich co roku tysiące. W tym roku jedyna maseczka, którą można i należy nosić, to nie element stroju na Halloween, ale wyłącznie ochronna i obowiązkowa z powodu szerzenia się koronawirusa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane