W Moskwie o polskim mięsie

RB, PAP
opublikowano: 14-06-2007, 00:00

W sprawie polskiego mięsa Bruksela nie spodziewa się przełomu. Odmiennego zdania jest... szef rosyjskiej dyplomacji.

W sprawie polskiego mięsa Bruksela nie spodziewa się przełomu. Odmiennego zdania jest... szef rosyjskiej dyplomacji.

Wczoraj rozpoczęło się w Moskwie dwudniowe spotkanie grupy roboczej Rosji i Komisji Europejskiej (KE) w sprawie przeciwdziałania oszustwom w obrocie produktami pochodzenia zwierzęcego. Siergiej Dankwert, szef rosyjskiej Federalnej Służby Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego, poinformował, że tematem spotkania będą problemy gwarancji KE, dotyczących jakości mięsa m.in. z Polski. Spotkanie jest zamknięte.

Unijni dyplomaci w Brukseli i Moskwie nie spodziewali się przełomu. Wczoraj jednak doszło w Malmoe do spotkania Siergieja Ławrowa, szefa rosyjskiej dyplomacji, z Anną Fotygą, polską minister spraw zagranicznych. W czasie spotkania Rady Państw Morza Bałtyckiego obie strony wyraziły nadzieję na szybkie i dobre wyniki rozmów o zniesieniu embarga.

— Problem wwozu polskiego mięsa do Rosji zostanie wkrótce rozwiązany — powiedział Siergiej Ławrow.

W końcu maja, po szczycie Rosja-UE, kiedy strona unijna stanęła murem za Polską, Kreml zaczął zmieniać zdanie. Prezydent Władimir Putin polecił ministrowi rolnictwa intensywne rozmowy z UE. Wkrótce też poinformowano o zwołaniu posiedzenia grupy roboczej Unia-Rosja.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: RB, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu