W Moskwie zamknięto dwie restauracje Burger King

PAP
15-09-2015, 19:28

Rosyjska służba ochrony konsumentów Rospotriebnadzor zamknęła we wtorek w Moskwie dwie restauracje Burger King z powodu naruszenia norm sanitarnych.

Rospotriebnadzor poinformował, że w drugim kwartale bieżącego roku przeprowadzono kontrole w 78 restauracjach Burger King w Moskwie i stwierdzono także inne uchybienia natury technicznej.

W sumie sieć restauracji została ukarana grzywną w wysokości 15,4 mln rubli (230 tys. dolarów).

W Moskwie na 90 dni zamknięto Burger Kinga przy Szosie Wołokołamskiej i na ulicy Tulskiej.

Latem ubiegłego roku na kilka miesięcy zamknięto pierwszą restaurację McDonald's w Rosji - na placu Puszkina w Moskwie, działającą od 1989 roku. Powodem było - jak informował Rospotriebnadzor - naruszenie norm sanitarnych. Zamknięto wówczas także restaurację na Prospekcie Mira i na placu Maneżowym. Kontrole objęły wtedy kilkadziesiąt barów sieci McDonald's. Działania te zostały uznane przez prasę rosyjską za symboliczne retorsje wobec Zachodu za sankcje nałożone na Rosję w związku z jej rolą w kryzysie ukraińskim.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / W Moskwie zamknięto dwie restauracje Burger King