W nadchodzącym tygodniu spodziewany wzrost hurtowych cen paliw

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 24-04-2005, 10:47

W przyszłym tygodniu ceny paliw w rafineriach mogą wzrosnąć, a skala podwyżek będzie uzależniona od zachowania się kursu złotego. Na stacjach paliw ceny na razie pozostaną stabilne - uważa Urszula Cieślak z biura Reflex monitorującego rynek paliwowy.

W przyszłym tygodniu ceny paliw w rafineriach mogą wzrosnąć, a skala podwyżek będzie uzależniona od zachowania się kursu złotego. Na stacjach paliw ceny na razie pozostaną stabilne - uważa Urszula Cieślak z biura Reflex monitorującego rynek paliwowy.

"Bardziej prawdopodobne są dalsze wzrosty cen w rafineriach, bo raczej nie ma co liczyć na bardzo duże umocnienie złotego, które całkowicie zniwelowałoby podwyżki" - powiedziała PAP Cieślak.

"Gdyby złoty tracił, to podwyżki mogą sięgnąć 5-7 groszy na litrze" - dodała.

W ocenie Cieślak ceny paliw na stacjach będą na razie  stabilne, ponieważ wzrost cen paliw hurtowych jeszcze nie przełoży się na handel detaliczny.

Cieślak uważa, że podwyżki w Polsce będą wywołane spodziewanym wzrostem cen paliw na rynku międzynarodowym.

"Na rynku jest nerwowo, ponieważ są obawy, że wiosną i latem wzrośnie popyt na benzynę, a obecna produkcja nie będzie w stanie go zaspokoić" - powiedziała.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu