W najbliższych dniach złoty w przedziale 3,96-4,00 za euro

PAP
07-03-2011, 17:22

Poniedziałek był dniem stabilizacji zarówno jeśli chodzi o notowania złotego, jak i rynek długu - oceniają analitycy.

W przypadku polskiej waluty na horyzoncie nie widać na razie żadnych czynników, które mogłyby istotnie wpłynąć na jej notowania, dlatego w najbliższych dniach kurs powinien pozostać stabilny, w przedziale 3,96-4,00 za euro. Rynek długu czeka na środową aukcję obligacji OK0113 oraz ewentualne wypowiedzi członków Rady Polityki Pieniężnej, które mogą nadać ton notowaniom.

"Poniedziałek był spokojny, jest bardzo stabilnie. Nic na razie nie wskazuje na wielkie zmiany w tym zakresie. Nie ma nowych wydarzeń, które mogłyby wpłynąć na notowania, czy to negatywnie, czy pozytywnie. Rynki przyzwyczaiły się do zaistniałej sytuacji, jeśli chodzi o wydarzenia m.in w Libii, co obecnie nie wpływa znacząco na kursy"- powiedział w rozmowie z PAP Jan Koprowski, diler walutowy z BNP Paribas.

Koprowski dodał, że ogłoszona w poniedziałek marcowa projekcja inflacji i PKB Narodowego Banku Polskiego nie miała wpływu na notowania polskiej waluty.

Centralna ścieżka marcowej projekcji zakłada inflację w 2011 r. na poziomie 3,2 proc., w 2012 na poziomie 2,8 proc. i 2,9 proc. w 2013. Ścieżka centralna projekcji zakłada także wzrost PKB w 2011 r. o 4,2 proc, w 2012 o 3,6 proc. i 3,1 proc. w 2013.

"Zobaczymy, co się będzie działo na świecie. Myślę, że w najbliższych dniach przedział, w którym będzie się poruszał złoty, to 3,96-4,00 za euro" - dodał Koprowski.

Poniedziałek był spokojnym dniem także na rynku długu. Czynniki, które mogą wpłynąć na notowania w najbliższych dniach to środowa aukcja dwuletnich papierów oraz ewentualne wypowiedzi członków Rady Polityki Pieniężnej odnośnie najbliższych decyzji w polityce pieniężnej.

"Dzisiaj był dość spokojny dzień, z małymi obrotami, ruch było widać jedynie na dwuletnich papierach. W środę będzie aukcja, inwestorzy pozycjonują się przed przetargiem. Rentowności mamy mniej więcej na poziomie z piątkowego zamknięcia" - powiedział PAP Piotr Schmidt, diler SPW z banku Pekao SA.

"Kierunek notowań w najbliższych dniach będzie zależał od bieżących informacji oraz tego, co będzie się działo na rynkach bazowych. Ważna będzie przede wszystkim środowa aukcja. Później dopiero dane o inflacji, które będą w przyszłym tygodniu. Dodatkowo wypowiedzi członków RPP, które wskazywałyby na to, co Rada zrobi w kwietniu" - dodał.

W środę 9 marca Ministerstwo Finansów zaoferuje obligacje OK0113 za 3,0-4,5 mld zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / W najbliższych dniach złoty w przedziale 3,96-4,00 za euro