W najbliższym czasie kurs EUR/PLN może wynieść 4,29-4,30,

  • PAP
opublikowano: 18-11-2019, 15:39

Złoty w najbliższym czasie osłabi się wobec euro do 4,29-4,30, jeżeli niepewność w negocjacjach handlowych USA-Chiny nie zniknie – uważają ekonomiści. Ich zdaniem dochodowość polskich papierów skarbowych spadnie, o ile wzrośnie awersja do ryzyka.

„Złoty ostatnio utrzymuje się na podwyższonych poziomach wobec euro. Dużo zależy od tego, co się wydarzy w sprawie porozumienia handlowego między Chinami a Stanami Zjednoczonymi” – powiedziała PAP Biznes główna ekonomistka Banku Pocztowego, Monika Kurtek.

„Można odnieść wrażenie, że optymizm inwestorów co do pozytywnego rozstrzygnięcia zaczyna topnieć. Jeżeli niepewność, związana z tym czynnikiem, będzie się przedłużać, to oczekuję, że EUR/PLN będzie kosztować 4,29-4,30” – dodała.

W przypadku głównej pary światowej – EUR/USD – jej kurs powinien utrzymać poziom 1,1060-1,1070 w oczekiwaniu na środowe minutes po ostatnim posiedzeniu FOMC.

W środę o godz. 20.00 czasu polskiego zostanie opublikowany protokół z poprzedniego posiedzenia amerykańskiej Rezerwy Federalnej.

RYNEK DŁUGU

Poniedziałkową sesję zdominowały spadki rentowności za wyjątkiem krótkiego końca, gdzie doszło do minimalnego wzrostu dochodowości.

„Sądzę, że jeżeli wzrośnie awersja do ryzyka, to dochodowość polskiego długu skarbowego może zniżkować” – powiedziała PAP Biznes główna ekonomistka Banku Pocztowego Monika Kurtek.

Na rynkach bazowych spadki cen - rentowność amerykańskich 10-letnich obligacji wynosi 1,822 proc., a niemieckich -0,337 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy