W najkrótszych lokatach bez zmian

Monika Dekrewicz, Bankier.pl
05-12-2016, 22:00

Na miesięcznej lokacie można liczyć co najwyżej na 2 proc. — chyba że spełnimy dodatkowe warunki.

Grudzień to kolejny miesiąc, w którym banki nie wprowadziły korzystnych dla klienta zmian w oprocentowaniu produktów depozytowych. Podobnie jak w listopadzie, najlepsze lokaty terminowe na 30 dni mają stawkę w wysokości 3,5 proc., ale to oferta wyłącznie dla wybranych klientów. Tam, gdzie dodatkowych warunków nie trzeba spełniać, wynagrodzenie to maksymalnie 2 proc. w skali roku.

Niezmiennie od września tego roku pierwsze miejsce w zestawieniu lokat jednomiesięcznych na 10 tys. zł z dodatkowymi warunkami zajmują ex aequo Idea Bank (Lokata Happy) oraz Eurobank (Lokata LOGujesz- LOKujesz). Oba banki za przekazanie oszczędności proponują oprocentowanie w wysokości 3,50 proc. w skali roku. Z oferty Idea Banku skorzystać mogą wyłącznie nowi klienci, natomiast lokata w Eurobanku wymaga posiadania rachunku bankowego oraz korzystania z aplikacji mobilnej. W przypadku drugiej z nich liczy się również czas — oferta wygasa po 7 dniach od aktywacji aplikacji mobilnej na pierwszym urządzeniu.

Pozostałe lokaty w rankingu odznaczają się znacznie niższymi stawkami. Drugą pozycję zestawienia zajmuje PKO Bank Polski z oprocentowaniem 2 proc. w skali roku. Jest to lokata, którą można otworzyć wyłącznie za pomocą aplikacji mobilnej IKO. Pierwszą trójkę zamykają depozyty oprocentowane na 1,50 proc. Taką stawkę można otrzymać w Nest Banku (Nest Lokata) oraz PlusBanku (Lokata zakładana przez plusbank24). Skorzystanie z obu ofert będzie możliwe po założeniu konta w banku. Najlepsza lokata jednomiesięczna bez dodatkowych warunków na 10 tys. zł ma obecnie stawkę 2,00 proc., co przekłada się na 14 zł odsetek. Taką ofertę znajdziemy w Ida Banku na Lokacie grudniowej. Drugą pozycję w zestawieniu zajmuje T-Mobile Usługi Bankowe z oprocentowaniem 1,50 proc. w skali roku, a kolejne miejsce w rankingu przypadło PlusBankowi, który oferuje stawkę o 0,1 pkt. proc. niższą.

14 zł Takie odsetki zostaną naliczone na najlepszej obecnie na rynku lokacie miesięcznej przy zdeponowaniu 10 tys. zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Monika Dekrewicz, Bankier.pl

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / W najkrótszych lokatach bez zmian