Czytasz dzięki

W Nowym Jorku od poniedziałku ostatnia faza reaktywowania gospodarki

  • PAP
opublikowano: 18-07-2020, 08:37

Nowy Jork wchodzi w poniedziałek w ostatnią fazę reaktywowania gospodarki. Ze względu na obawy o nawrót pandemii zamknięte pozostaną m.in. duże centra handlowe i muzea, a restauracje i bary serwować będą posiłki tylko na zewnątrz.

„Widzimy wiele innych stanów zmierzających w złym kierunku. Powoduje to dużą ostrożność w naszym podejściu” – powiedział burmistrz Bill de Blasio, uzasadniając utrzymanie pewnych ograniczeń. Podkreślił, że miasto jest na dobrej drodze do przejścia w poniedziałek do czwartej fazy.

Widok na Manhattan, Nowy Jork
Zobacz więcej

Widok na Manhattan, Nowy Jork fot. Bloomberg

Powściągliwość we wznawianiu działalności gospodarczej w tak gęsto zaludnionym mieście jak Nowy Jork tłumaczy się faktem, że nie wszyscy ludzie, zwłaszcza młodzi, stosują się do nakazu noszenia maseczek, zachowywania dystansu społecznego itp.

Stan i miasto Nowy Jork wciąż przodują w USA w zwalczaniu Covid-19. Nastąpił jednak niepokojący wzrost liczby zakażeń z powodu koronawirusa odnotowanych w przedziale wieku od 21 do 29 lat. Dlatego inaczej niż w pozostałych regionach stanu niektóre z ograniczeń wciąż pozostaje w mocy.

W mieście czwarta faza otwierania obejmuje obiekty i aktywność na świeżym powietrzu, gdzie ryzyko zakażenia SARS-Cov-2 jest stosunkowo niewielkie.

Czynne będą m.in. ogrody zoologiczne i botaniczne, wznowiona zostanie produkcja filmów, programów telewizyjnych i muzycznych na wolnym powietrzu. Rozgrywki profesjonalnych drużyn sportowych odbywać się będą bez fanów na trybunach.

Restauracje i bary w zamkniętych pomieszczeniach, muzea i duże centra handlowe wciąż jednak nie otworzą swych podwojów. Wiąże się to z obawami o rozprzestrzenianie się koronawirusa w zamkniętych pomieszczeniach.

„Jesteśmy ostrożni, jeśli chodzi o wnętrza. Musimy zachować równowagę i mamy czas” – podkreślił burmistrz dodając, że obaj z gubernatorem Andrew Cuomo są zgodni co do konieczności przezornego „otwierania części naszej gospodarki wówczas, kiedy będzie można to robić bezpiecznie”.

W nawiązaniu do inicjatywy miasta „Otwarta restauracja” podkreślił, że potrwa ona do 31 października. Uczestniczy w tym programie 8600 restauracji i barów, co zapewnia wielu ludziom pracę. W piątki, soboty i niedziele na wyselekcjonowanych 40 odcinkach będą zamknięte kolejne ulice, żeby ułatwić gastronomiczną działalność.

„Myślę, że wielu nowojorczyków skorzysta z tej okazji” – wyraził nadzieję de Blasio.

Chwalił właścicieli i personel firm za wysiłki na rzecz odpowiedniego prowadzenia restauracji i barów w czasie obowiązujących obostrzeń we właściwy sposób.

Burmistrz zapowiedział także przywrócenie od poniedziałku zasad tzw. alternatywnego parkingu, kiedy po jednej ze stron ulicy nie wolno zostawiać przez kilka godzin pojazdów na czas czyszczenia jezdni. Przepis był zawieszony przez większą część trwania pandemii Covid-19.

Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
×
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane