Czytasz dzięki

W oczekiwaniu raportu z rynku pracy w USA

Marek Wołos
opublikowano: 06-03-2008, 00:00

Wczorajsza sesja na rynku walutowym nie wniosła większych zmian. Kursy złotego i eurodolara konsolidowały się we wcześniej wyznaczonych przedziałach. Na rynku jena doszło do odreagowania ostatnich ruchów.

Rynek czeka na posiedzenieEuropejskiego Banku Centralnego (ECB) i na piątkowy raport z rynku pracy w USA. Mimo że ECB nie dokona zmiany stóp procentowych, to komunikat i konferencja po posiedzeniu będą miały kluczowe znaczenie. Gdyby szef ECB był mniej jastrzębi niż ostatnio, a przy tym koncentrował się na ryzyku spadku wzrostu gospodarczego, to EUR/USD zanotuje spadki. W przeciwnym wypadku dojdzie do dalszej silnej

zwyżki notowań euro aż do 1,54.

Stabilność złotego może skłaniać inwestorów do dalszych jego zakupów. Nadal nie ma ryzyka związanego z likwidacją pozycji w walutach rynków wschodzących. Rekordowe poziomy osiąga kurs korony słowackiej, a po słabszym minionym tygodniu, do łask powoli wraca forint.

Marek Wołos

DM TMS Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wołos

Polecane