W odmiennym stanie

Tomasz Brzozowski
opublikowano: 03-02-2010, 00:00

Rekordy popularności ostatnio biją akcje społeczne mające zwrócić uwagę na problem równouprawnienia zawodowego kobiet. W kampanie tego rodzaju włączają się nie tylko instytucje publiczne, ale także biznes. Nie ma się czemu dziwić: dobrze wykształcone i dobrze opłacane specjalistki to także zysk dla firmy.

W pasji walki o równe prawa nie można zapominać o paniach, dla których świat nie ogranicza się do zawodowej kariery. Tym bardziej wypada docenić firmy, które zwróciły uwagę na potrzeby młodych mam. To przecież one zmuszone są godzić macierzyństwo z pracą, a nierzadko z koniecznością utrzymania rodziny. Wiedzą o tym dobrze inicjatorzy realizowanego od kilku lat programu "Wspieramy Mamy". Wspiera on finansowo i merytorycznie organizacje działające na rzecz matek w Polsce. Tego rodzaju pomoc to dla wielu organizacji z małych miast jedyna szansa na realizację ich misji.

Inny przykład wart naśladowania dały ostatnio Koleje Mazowieckie. W zmodernizowanych pociągach, które od stycznia wyjeżdżają na trasy, znalazły się specjalne przewijaki dla dzieci, znane z samolotów. Dzięki temu nawet dłuższa podróż może być mniej uciążliwa. Notabene przewoźnik nie zapomina i o mamach przyszłych. Od kilku miesięcy w ramach kampanii "Odmienny stan — odmienne traktowanie" kolejarze przypominają pasażerom, że ustąpienie miejsca kobiecie w ciąży to coś więcej niż szarmancki gest…

Tomasz Brzozowski

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Brzozowski

Polecane