Czytasz dzięki

W Opolskiem z braku soli gorsze warunki na drogach

PAP
opublikowano: 22-02-2009, 14:49

Zarząd Dróg Wojewódzkich (ZDW) w Opolu ostrzega przed pogarszającymi się warunkami jazdy po drogach tego wojewódzkich. Spowodowane jest to ograniczonym posypywaniem dróg solą z powodu jej braków - poinformował PAP rzecznik ZDW Michał Wandrasz.

ZDW podjęło w weekend decyzję, aby posypywać solą jedynie miejsca, które mają największe znaczenie dla bezpieczeństwa ruchu. "Posypywane będą tylko skrzyżowania, niebezpieczne zakręty, podjazdy itp. Na pozostałych odcinkach można spodziewać się śliskości i dlatego apelujemy o zachowanie w najbliższych dniach szczególnej ostrożności" - podkreślił Wandrasz.

Wyjaśnił, że ZDW od kilku dni w związku z brakiem zapasów soli, oszczędza - drogi wojewódzkie są posypywane mieszanka soli z piaskiem, a nie solą jak to było do tej pory. "To i tak nie wystarczy, by zaoszczędzić soli na tyle, by można było utrzymać w należytym stanie wszystkie trasy" - ocenił rzecznik.

Dodał, że dostawcy nie są w stanie zrealizować zamówień drogowców i na Opolszczyznę docierają pojedyncze transporty soli, która natychmiast jest wysypywana na drogi. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane