W Ostródzie kandydaci zrezygnowali ze startu w wyborach

PAP, MBE
opublikowano: 02-12-2010, 16:05

Głosowanie w Ostródzie zostało przeniesione na 19 grudnia.

W drugiej  turze wyborów mieli spotkać się dotychczasowy wiceburmistrz Ostródy, Olgierd Dąbrowski (niezależny), który otrzymał 46,79 proc. głosów oraz Włodzimierz Brodiuk z PO, na którego zagłosowało 20,47 proc. ostródzian. W środę Brodiuk zrezygnował z kandydowania, tłumacząc to wyborem na starostę powiatu ostródzkiego. Jeszcze tego dnia Komisja wyborcza - zgodnie z ordynacją - w uchwale poinformowała, że kandydatem w drugiej turze zostanie Czesław Najmowicz z PiS. Uzyskał on trzeci z kolei wynik w pierwszej turze - 20,03 proc. głosów. Jak poinformował PAP Zygmunt Paprotny, w czwartek Najmowicz również zrzekł się kandydowania. Komisja podjęła kolejną uchwałę, tym razem o wyznaczeniu na kandydata Jacka Dudzina (niezależny), na którego głosowało 11,36 proc. wyborców.Według Paprotnego, ten właśnie kandydat zgodził się na start w drugiej turze.

Przewodniczący nie ukrywa, że cała komisja "odczuwa ulgę" po jego deklaracji. "Byliśmy zaskoczeni dwiema rezygnacjami. Pierwszy raz spotkałem się z taką sytuacją" - powiedział przewodniczący Paprotny.Gdyby Dudzin zrezygnował, komisji pozostałby jeden potencjalny Jan Kopczyński (niezależny), który w pierwszej turze uzyskał 1,36 proc. Gdyby jednak i on odmówił, w drugiej turze startowałby samotnie wiceburmistrz, Olgierd Dąbrowski. Wówczas na kartach do głosowania, przy jego nazwisku, wyborcy musieliby zakreślić rubrykę "tak" lub "nie".

 

Komisja wyznaczyła termin głosowania w Ostródzie na 19 grudnia. W najbliższych dniach w mieście pojawią się plakaty z obwieszczeniami o zmianie terminu wyborów.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, MBE

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Samorządy / W Ostródzie kandydaci zrezygnowali ze startu w wyborach