W PERN rozmowy związków i Nafty Polskiej o logistyce paliw

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 14-02-2005, 16:15

O koncepcji rozwoju krajowej logistyki paliw z udziałem PERN "Przyjaźń" rozmawiali w poniedziałek w Płocku reprezentanci Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjnego (MKP) i zarządu tej spółki oraz przedstawiciele Nafty Polskiej (NP). Nie wypracowano jednak ostatecznego, wspólnego stanowiska w omawianej kwestii - wynika z komunikatu przekazanego PAP przez MKP.

O koncepcji rozwoju krajowej logistyki paliw z udziałem PERN "Przyjaźń" rozmawiali w poniedziałek w Płocku reprezentanci Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjnego (MKP) i zarządu tej spółki oraz przedstawiciele Nafty Polskiej (NP). Nie wypracowano jednak ostatecznego, wspólnego stanowiska w omawianej kwestii - wynika z komunikatu przekazanego PAP przez MKP.

"W czasie spotkania nie zostały wyjaśnione przez przedstawicieli Nafty Polskiej żadne z wątpliwości stawiane przez PERN +Przyjaźń+, dotyczące projektu opracowanego i rekomendowanego przez Naftę Polską" - poinformował PAP w komunikacie przewodniczący MKP w PERN "Przyjaźń" Zenon Kijuć. W oświadczeniu tym podkreślono, iż w trakcie rozmów "stwierdzono potrzebę podjęcia merytorycznej dyskusji na zasadzie pełnego partnerstwa nad wszystkimi wariantami rozwoju logistyki paliw w Polsce, łącznie ze stanowiskiem prezentowanym przez PERN +Przyjaźń+".

W ubiegłym tygodniu działające w PERN "Przyjaźń" związki zawodowe powołały MKP, sprzeciwiając się przekazaniu rurociągów produktowych tego przedsiębiorstwa do spółki Naftobazy celem prywatyzacji z udziałem zagranicznego inwestora strategicznego. Według związkowców, plany przekazania rurociągów produktowych o wartości około 1,2 mld zł mają Nafta Polska i Ministerstwo Skarbu Państwa. MKP zapowiedział wtedy, iż w obronie swego stanowiska gotowy jest przystąpić do protestu, włącznie ze strajkiem polegającym na zatrzymaniu pracy rurociągów PERN "Przyjaźń". 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane