W piątek 25 lutego kolejny numer magazynu "Business Class"

(Michał Witkowski)
opublikowano: 22-02-2005, 13:56

Któż nie zna niezliczonych bajek dla dzieci i anegdot dla całkiem dorosłych, gdzie główną rolę gra lew — król zwierząt, lecz niezbędnymi statystami są inni mieszkańcy lasu: lis, niedźwiedź, zając, papuga... Zdaniem psychologów biznesu, las czy zoo i jego mieszkańcy to znakomita przenośnia, pozwalająca opisać mniej i bardziej formalne relacje, które istnieją w firmach.

Któż nie zna niezliczonych bajek dla dzieci i anegdot dla całkiem dorosłych, gdzie główną rolę gra lew — król zwierząt, lecz niezbędnymi statystami są inni mieszkańcy lasu: lis, niedźwiedź, zając, papuga... Zdaniem psychologów biznesu, las czy zoo i jego mieszkańcy to znakomita przenośnia, pozwalająca opisać mniej i bardziej formalne relacje, które istnieją w firmach. Rozejrzyjcie się Państwo dookoła, a z pewnością wokół siebie zobaczycie pracowitą mrówkę, zalotną kotkę, sprytnego lisa, gadatliwą papugę i... zwykłą świnię. Opisujemy ów „straszny dwór”, starając się podpowiedzieć, jak przetrwać korporacyjne pole minowe. Proponujemy też skok w przeszłość, w początki minionego stulecia, gdy radio w Polsce stawiało pierwsze kroki — i to od razu siedmiomilowe, w niczym nie ustępując najbogatszym, najlepiej rozwiniętym krajom świata. Później — jazda obowiązkowa, tym razem pod znakiem ostrzeżeń. Opisujemy więc winne fałszerstwa, kłopoty ze strojem oraz — to się może przydać! — czego absolutnie nie wolno robić w mongolskiej jurcie. Gdy zaś zapadnie zmrok, nie przerywajcie Państwo lektury. Zapalcie jedną z niesamowitych, nowoczesnych lamp, o których opowiedzieli nam najlepsi projektanci...

W najbliższym numerze magazynu Business Class:

Mleczny ping-pong - rozmowa z Andrzejem Mleczką, krakowskim satyrykiem, który świetnie radzi sobie na rynku, ale nie lubi mówić o pieniądzach.

Radio, które gra już 80 lat - uruchomiona na początku lat 30. radiostacja w Raszynie była jedną z najmocniejszych i najnowocześniejszych na świecie.

Jak Wam się podoba? Anny Popek opowieść o dobrej muzyce, modnych ciuchach, książkach nie tylko dla kobiet oraz biżuterii, którą naprawdę warto kupić.

W kadzie chluśnięto glikol. Głębokie nuty agrestu czy wanilii mogą być efektem działania coraz sprytniejszych winnych fałszerzy.

Biedny jest ten, kto ma tylko pieniądze - ubiór kobiety sukcesu winien sprawiać przyjemność właścicielce, ale też podkreślać kompetencje i profesjonalizm.

Trzymajcie swoje psy! Na początku wyprawy najlepiej kupić konia. W autobusach ludzie śpiewają „Deszcze niespokojne...”. Gdzie? W Mongolii.

Felietony. Zbigniewa Lwa-Starowicza: różnica wieku, i Aleksandra Krawczuka: igrzyska są wieczne.

Zachęcamy do lektury!

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Michał Witkowski)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy