W piątek decyzja o sprzedaży linii lotniczych Malev

(Marek Druś)
opublikowano: 25-08-2005, 12:27

W piątek zapadnie decyzja, komu zostaną sprzedane linie lotnicze Malev, poinformował Andras Batiz, rzecznik węgierskiego rządu. Ubiegają się o to dwaj inwestorzy.

W piątek zapadnie decyzja, komu zostaną sprzedane linie lotnicze Malev, poinformował Andras Batiz, rzecznik węgierskiego rządu. Ubiegają się o to dwaj inwestorzy.

Konsorcjum Airbridge, w skład którego wchodzą rosyjskie linie KarsAir, oraz Aviation Solution, utworzone przez byłych członków władz węgierskiego przewoźnika. Drugi z inwestorów zaprosił do udziału także PLL LOT.

Batiz podkreślił, że wybór inwestora, który obejmie 99,5 proc. udziałów w Malev, będzie oparty jedynie na kryteriach ekonomicznych. Odniósł się tym samym do doniesień mediów o bliskich stosunkach między Piotrem Leonowem, szefem AirBridge, oraz ministrem finansów Janosem Veresem.

Malev miał w ubiegłym roku 4,4 mld HUF (ok. 73 mln zł) straty operacyjnej. Jego gwarantowany przez państwo dług wynosił 36 mld HUF.  

MD, AFX

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane