W piątek dwugodzinny strajk personelu pokładowego PLL LOT

PAP
08-02-2008, 08:26

W piątek od godz. 10 do 12 będzie strajkował personel pokładowy Polskich Linii Lotniczych (PLL) LOT na warszawskim Okęciu. Pasażerowie muszą się liczyć z możliwością opóźnień odlotów samolotów tej linii.

Jak powiedziała w piątek PAP przewodnicząca Związku Zawodowego Personelu Pokładowego (ZZPP) Elwira Niemiec, strajk odbędzie się jedynie na warszawskim Okęciu.

W środę przewodnicząca ZZPP mówiła, że strajk rozszerzy się być może również na inne lotniska.

"Jesteśmy w sporze zbiorowym z pracodawcą (PLL LOT - PAP) od sierpnia ubiegłego roku, próbujemy dojść do porozumienia w sprawie podwyżki wynagrodzeń personelu pokładowego" - mówiła wówczas Niemiec. Jej zdaniem, w ciągu kilku ostatnich lat personel pokładowy zwiększył znacznie swoją wydajność, czemu nie towarzyszył wzrost wynagrodzeń.

W środę odbyło się spotkanie mediacyjne, na którym zarząd spółki zaproponował podwyżki w łącznej wysokości 3 mln 600 tys. zł, a związki proponowały 14 mln zł, co oznaczałoby wzrost płac o 30 proc. Wobec braku porozumienia ZZPP zdecydował się na strajk ostrzegawczy.

Rzecznik prasowy PLL LOT Wojciech Kądziołka nie chciał w środę komentować zapowiedzi strajku ZZPP.(PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / W piątek dwugodzinny strajk personelu pokładowego PLL LOT