W piątek kończy się pierwsza część zapisów na akcje PKO BP

29-10-2004, 09:49

W piątek, 29 października, kończy się pierwsza część zapisów na akcje PKO BP w biurach maklerskich, w której przysługuje 4-proc. upust w cenie (dyskonto) przy zakupie akcji przez indywidualnych inwestorów. Druga część zapisów na akcje PKO BP w biurach maklerskich potrwa od 2 listopada do godziny szesnastej 3 listopada. Akcje, na które inwestorzy zapiszą się w tym terminie będą sprzedawane z 2-proc. dyskontem.

Ministerstwo Skarbu ustaliło przedział cenowy akcji banku na 17,50-20,50 zł. Ostateczna cena sprzedaży zostanie określona 3 listopada. Przydział akcji ma nastąpić na specjalnej sesji giełdy 6 listopada, a notowania giełdowe akcji PKO BP mają się zacząć 10 listopada.

Zapisy na akcje PKO BP są prowadzone w ponad 500 punktach obsługi klienta 20 biur i domów maklerskich w całej Polsce.

Każdy klient może złożyć zlecenie na zakup nie mniej niż 10 i nie więcej niż 25 tys. akcji. Inwestor ma prawo do złożenia dowolnej liczby zleceń, przy czym łączna wielkość zleceń składanych przez daną osobę nie może przekroczyć 25 tys. akcji, a zlecenia mogą być anulowane do czasu zakończenia przyjmowania zleceń.

Biura maklerskie sygnalizowały duże zainteresowanie kredytami na akcje PKO BP. Jak informowała gazeta "Parkiet", biura maklerskie szacowały, że w sumie przez ich biura przejdzie 20 mld zł kredytów na akcje PKO BP.

Subskrypcja akcji PKO BP jest drugim etapem publicznej oferty akcji banku dla inwestorów indywidualnych. Pierwszym było zakładanie lokat prywatyzacyjnych, które miało miejsce 11 października. Wówczas ok. 65 tys. osób założyło lokaty na łączną kwotę 1,1 mld zł, czyli tyle, ile wynosił limit.

Różnica między posiadaczami lokat a składającymi zapisy w biurze maklerskim jest taka, że w przypadku lokat klienci otrzymają tyle akcji, na ile wystarczy środków na lokacie, po uwzględnieniu 4-proc. dyskonta. Natomiast osoby korzystające z biur maklerskich muszą się liczyć - w razie nadsubskrypcji - z redukcją zleceń.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / W piątek kończy się pierwsza część zapisów na akcje PKO BP