W piątek możliwe kolejne rekordy na GPW

opublikowano: 01-06-2007, 08:50

W piątek na GPW należy oczekiwać wyhamowania silnej presji popytu, która wczoraj wywindowała indeks WIG o 2,01 proc. do poziomu 63566,15 pkt. na zamknięciu, co jest jego nowym rekordem wszechczasów. Nie ma  jednak powodów do realizacji zysków, więc należy oczekiwać raczej ograniczonego wzrostu, niż spadku indeksów.

Dobre nastroje na warszawskiej giełdzie powinny utrzymać się dziś przynajmniej do godziny 14:30. Dopiero wówczas, publikowane raporty z rynku pracy w USA oraz o wydatkach i przychodach Amerykanów, mogłyby teoretycznie sprowokować silniejszą realizację zysków na głównych europejskich parkietach, co musiałoby się odbić również na wycenie akcji notowanych na GPW.

Aktualna sytuacja techniczna, jak również i fundamentalna, nie wskazuje na możliwość silniejszych spadków. Utrzymujący się doskonały klimat inwestycyjny sprawia, że wciąż należy zakładać wzrosty (raczej powolne niż dynamiczne). Polski rynek w kolejnych dniach, będzie dalej podążał ścieżką wyznaczoną przez główne indeksy w Europie i USA. I to właśnie ewentualna korekta tych indeksów, jest największym zagrożeniem dla koniunktury w Warszawie.

Marcin R. Kiepas
Dom Maklerski X-Trade Brokers S.A.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / W piątek możliwe kolejne rekordy na GPW