W piątek na GPW jest szansa na wzrosty

(ISB/X-Trade)
opublikowano: 14-03-2008, 09:24

Piątkowa sesja na warszawskiej giełdzie powinna rozpocząć się od umiarkowanych wzrostów. Poprawę nastrojów zapewni wczorajsza, zakończona zwyżką indeksów, sesja na Wall Street. Sesja, której przebieg nie został zdyskontowany. Polski rynek akcji, mocno przeceniając się w środę, ma w cenach 1-2 proc. spadki w USA, a nie wzrosty.

Zwyżka na otwarciu dzisiejszych notowań w Warszawie mogłaby być bardzo duża (nawet ponad 2% w przypadku indeksu WIG20), gdyby nie słabe zachowanie giełd azjatyckich. To będzie hamowało popyt. Przynajmniej na początku notowań.

Losy piątkowej sesji rozstrzygną się prawdopodobnie o godzinie 13:30. Podobnie jak w wielu przypadkach, jest to związane z publikacją danych makroekonomicznych z USA. Dziś inwestorzy dowiedzą się jak w lutym kształtowała się inflacja CPI. Rynek szacuje, że wzrosła ona 4,2% w relacji rocznej, natomiast inflacja bazowa CPI była wyższa o 2,4%. Im wyższa będzie dynamika cen, tym gorzej dla rynków akcji. I odwrotnie.

Pomimo wczorajszej, sięgającej 3,2% przeceny indeksu WIG20, sytuacja techniczna w dalszym ciągu lekko preferuje stronę popytową. Obrona styczniowego dołka w połączeniu z wtorkowym zamknięciem luki bessy z poprzedniego poniedziałku (2887,37-2927,90 pkt.), wciąż pozwalają oczekiwać przynajmniej na ruch w bok. Wczorajszy gwałtowny spadek obrotów, który towarzyszył wyprzedaży, takie oczekiwania dodatkowo potwierdza.

Sytuacja techniczna na wykresie indeksu WIG20 pogorszy się dopiero wraz ze spadkiem poniżej 2798,62 pkt., gdzie wsparcie tworzy dołek z 21 stycznia br. Wówczas celem podaży będą styczniowe minima.

W czwartek WIG 20 spadł o 3,16% do 2 868,92 pkt, a WIG o 2,52% do 46 423,82 pkt. Obroty wyniosły 973 mln zł.

Marcin R. Kiepas
X-Trade Brokers DM S.A.

© ℗

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (ISB/X-Trade)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / W piątek na GPW jest szansa na wzrosty