W piątek na GPW oczekiwane uspokojenie po czwartkowych spadkach

Internet Securities
opublikowano: 17-02-2006, 09:05

Koniec tygodnia na warszawskim parkiecie może przynieść lekkie uspokojenie po czwartkowych spadkach. Indeks WIG 20 może odbić się lekko do góry, oceniają maklerzy.

Koniec tygodnia na warszawskim parkiecie może przynieść lekkie uspokojenie po czwartkowych spadkach. Indeks WIG 20 może odbić się lekko do góry, oceniają maklerzy.

„Dzisiaj możemy spodziewać się lekkich wzrostów po czwartkowych spadkach. Rynek będzie chciał odreagować. Poza tym dobrze zachowywały się giełdy za oceanem, głównie w USA, a także na rynkach wschodzących takich jak Brazylia” – uważa Paweł Łabęcki, makler DM BZ WBK.

Jego zdaniem, odbić może się kurs Agory, ale także KGHM i PKN Orlen.

„Agora może iść do góry po wczorajszych spadkach spowodowanych ogłoszeniem nienajlepszych wyników” – powiedział makler.

„Pozytywnie na indeks WIG 20 mogą wpłynąć zwyżki cen miedzi, co przełoży się na kurs KGHM. W górę może iść również kurs akcji Orlenu” – dodał.

Zdaniem Łabęckiego, jeśli w piątek nastąpi lekkie wybicie, przyszły tydzień może upłynąć pod znakiem wzrostów.

„Sądzę, że jeśli dzisiaj będziemy mieć do czynienia z odbiciem, to w przyszłym tygodniu również możemy spodziewać się wzrostów, ale to zależy od dzisiejszej sesji” – powiedział makler.

Indeks największych spółek WIG 20 stracił w czwartek 1,81% i spadł do poziomu 2.762,93 pkt. Obroty na rynku akcji wyniosły 903 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane