W piątek na GPW znów spadki

ISB
opublikowano: 11-01-2008, 17:17

W piątek główne indeksy warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych kontynuowały spadki z poprzednich dni. Analitycy oceniają, że w czarnym scenariuszu WIG20 może spaść nawet do poziomu 2.860 punktów.

"W piątek można było mieć nadzieję na odreagowanie dwudniowych spadków po tym, jak Ben Bernanke niemal dosłownie zapewnił o kolejnych obniżkach stóp za oceanem. Tak się jednak nie stało a GPW była jedną z najgorszych parkietów" - ocenił analityk Beskidzkiego Domu Maklerskiego Przemysław Psikuta.

W piątek największe straty zanotowały walory Pamapolu, ABM Solid i Energomontaż Północ. Najgorzej spisywał się indeks średnich spółek, który stracił nieco ponad 2%. Obroty były niższe niż w czwartek, ale nadal znaczące.

"Ogólnie tydzień kończy się w minorowych nastrojach, które raczej nie poprawia optymistyczne wypowiedzi przedstawicieli TFI kilkunastoprocentowych stopach zwrotu w 2008 roku. WIG20 przebił, tym razem już na zamknięciu, dołek z 17 sierpnia i teraz jest już otwarta droga do dużo głębszych spadków, które w najbardziej pesymistycznym scenariuszu mogą sprowadzić WIG20 nawet do 2.860 pkt" - ocenia Psikuta.

Analityk zwraca uwagę, że głosy coraz częstsze są głosy ekonomistów, mówiące o spowolnieniu gospodarki światowej, a to z kolei analitycy wykorzystują do obniżania ocen inwestycyjnych dla poszczególnych spółek, szczególnie z branży finansowej, które obniżają swoje prognozy zysków.

W piątek indeks WIG20 spadł o 1,41% do poziomu 3.210,63 pkt. Dokładnie taką samą stratę procentową zanotował WIG, który spadł do poziomu 50.400,82 pkt. Obroty wyniosły 1,7 mld zł. (ISB)

mtd/maza

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Polecane