W piątek w Senacie głosowanie nad dopłatami do produkcji roślin energetycznych

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 14-07-2005, 17:53

W piątek Senat przyjmie stanowisko w sprawie  ustawy, która przewiduje dopłaty dla producentów wierzby i róży bezkolcowej, którzy uprawiają te rośliny w celach energetycznych. W czwartek senatorowie nie zgłosili poprawek do tej ustawy.

W piątek Senat przyjmie stanowisko w sprawie  ustawy, która przewiduje dopłaty dla producentów wierzby i róży bezkolcowej, którzy uprawiają te rośliny w celach energetycznych. W czwartek senatorowie nie zgłosili poprawek do tej ustawy.

    Uchwalona przez Sejm 8 lipca nowelizacja ustawy o Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR), zakłada, że do uprawy wierzby i róży bezkolcowej będą przysługiwały dopłaty pochodzące ze środków krajowych. Wysokość tych dopłat będzie corocznie w rozporządzeniu określał rząd.

    Płatności z tytułu uprawy roślin energetycznych będą wypłacane w zależności od powierzchni upraw, po złożeniu wniosku. Warunkiem przyznania płatności będzie zawarcie umowy wieloletniej pomiędzy producentem a zakładem przetwórczym. Minimalna powierzchnia, na którą przysługują dopłaty, wynosi 1 ha.

    Płatności nie będą przysługiwać tym producentom roślin energetycznych, którzy prowadzą ich przetwórstwo we własnym gospodarstwie.

    Resort rolnictwa szacuje, że powierzchnia upraw roślin energetycznych w 2005 roku wyniesie ok. 1000 ha, a planowane wydatki będą na poziomie ok. 55,5 tys. euro. Wnioski o dopłaty producenci roślin energetycznych będą mogli składać od 15 marca do 15 maja, zaś w tym roku od chwili uchwalenia ustawy do 31 sierpnia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / W piątek w Senacie głosowanie nad dopłatami do produkcji roślin energetycznych