W piątek złoty może się umacniać, rynek czeka na dane z USA

ISB
opublikowano: 02-11-2007, 10:10

Po czwartkowym osłabieniu, w piątek złoty od rana zyskiwał na rynkach walutowych. Analitycy oceniają, że popołudniu ten trend będzie kontynuowany, zwłaszcza, jeśli oczekiwane dane z USA będą słabe.

"Naszym zdaniem złoty będzie się umacniał w kierunku 3,63 w stosunku do euro i 2,50 do dolara" - powiedział analityk TMS Brokers, Marcin Ciechoński. Jego zdaniem czwartkowe osłabienie złotego było czasowe i spowodowane głównie słabą płynnością rynku w czasie święta.

"Dziś kluczowe będą dane nt. nowych miejsc pracy w sektorach pozarolniczych w USA, które zostaną podane o 13:30" - ocenia Ciechoński. Na rynkach światowych euro od rano zyskuje wobec dolara, dzięki czemu w górę idzie także złoty. Jeśli dane z USA będą słabe, to ten trend może się jeszcze wzmocnić.

Środowa decyzja amerykańskiego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC) o obniżeniu stóp procentowych o 25 pkt. była zgodna z oczekiwaniem rynku i w związku z tym nie wpłynęła na zmianę jego nastrojów.

W komunikacie po posiedzeniu napisano, iż celem przeprowadzonej obniżki jest ochrona gospodarki amerykańskiej przed negatywnymi efektami recesji na rynku nieruchomości. Członkowie Komitetu podkreślili, iż nadal istnieje ryzyko wzrostu inflacji i będą przyglądać się sytuacji, by w razie potrzeby móc odpowiednio zareagować.

W piątek ok. 9:30 jedno euro kosztowało średnio 3,6509 zł, a dolar - 2,5232 zł. Kurs euro/dolar wynosił 1,4469.

W środę ok. godz. 16:30 rynek wyceniał euro na 3,6349 zł, a dolara na 2,5151 zł. Kurs euro/dolar wynosił 1,4451.

W środę ok. godz. 9:40 za jedno euro inwestorzy płacili 3,6303 zł, a za jednego dolara 2,2125 zł. Euro/dolar był kwotowany na 1,4490. (ISB)

mtd/amo


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu