W pierwszej fazie notowań giełdy w USA mocno rosną

WST
opublikowano: 21-12-2007, 15:49

Zgodnie z tym co sugerowało zachowanie kontraktów terminowych, początek handlu na giełdach w Stanach Zjednoczonych stoi pod znakiem kontynuacji ostatnich wzrostów.

Przed sesją na rynek dotarła informacja o przychodach i wydatkach Amerykanów w listopadzie. W przypadku przychodów, zwiększyły się one o 0,4 proc.  przy prognozie na poziomie 0,5 proc. Z kolei wydatki rosnąc o 1,1 proc. okazały się najwyższe od dwóch lat. Poziom inflacji bazowej wydatków konsumpcyjnych wyniósł 0,2 proc. i był zgodny z oczekiwaniami. Jednak z uwzględnieniem cen żywności i energii inflacja przyspieszyła.

Rosną kwotowania papierów Research in Motion. Kanadyjski producent popularnych komunikatorów BlackBerry zaskoczył spektakularnym wzrostem zysku kwartalnego. Dodatkowo ucieszył inwestorów informacją o podwyższeniu prognozy sprzedaży. Analitycy Bear Stearns podnieśli rekomendację dla tych papierów do poziomu "przeważaj". Z kolei specjaliści z Merrill Lynch podnieśli cenę docelową o 7 proc.

W centrum uwagi znalazły się walory Respironics. Holenderski Royal Philips Electronics, największy na świecie producent m.in. aparatów do monitorowania zdrowia pacjentów, zgodził się na przejęcie wytwórcy sprzętu medycznego za 3,6 mld EUR.

Popularne są akcje Boeinga. Drugi pod względem wielkości producent sprzętu zbrojeniowego w Stanach Zjednoczonych pozyskał kontrakt od NASA na budowę dwóch satelitów komunikacyjnych o wartości 1,2 mld USD.

Mimo spekulacji o finalnym etapie rozmów w sprawie pozyskania 5 mld USD od singapurskiej spółki inwestycyjnej Temasek, spada kurs akcji banku Merrill Lynch.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Polecane