W pierwszej fazie sesji amerykańskie giełdy lekko rosną

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 01-03-2006, 16:22

Po wtorkowej wyprzedaży amerykańscy inwestorzy znowu zaczęli kupować akcje. Do zmiany trendu skłoniły ich dane makro, wyniki finansowe spółek oraz kilka istotnych informacji ze strony najważniejszych emitentów.

Po wtorkowej wyprzedaży amerykańscy inwestorzy znowu zaczęli kupować akcje. Do zmiany trendu skłoniły ich dane makro, wyniki finansowe spółek oraz kilka istotnych informacji ze strony najważniejszych emitentów.

Wydatki amerykańskich konsumentów wzrosły w styczniu o 0,9 proc. w ujęciu miesiąc do miesiąca,

podczas gdy w grudniu wzrosły o 0,7 proc. To największy wzrost od 6 miesięcy. Dochody Amerykanów w styczniu wzrosły o 0,7 proc., po wzroście o 0,5 proc. w poprzednim miesiącu. Ekonomiści spodziewali się, że wydatki konsumenckie w styczniu wzrosną o 1,0 proc., a dochody wzrosną o 0,6 proc.

Dobrze prezentują się w pierwszej fazie sesji papiery trzech czołowych producentów samochodów, General Motors, Ford Motors oraz DaimlerChrysler. to zasługa informacji, że pierwsza z wymienionych firm, największy na świecie producent aut oczekuje w tym roku zysku zrealizowanego przez jego europejskie oddziały.

Straty odrabiają walory Google, najpopularniejszej wyszukiwarki internetowej. Tym razem dyrektor finansowy spółki uspokoił rynek informacją, że potentat nadal widzi możliwość dynamicznego rozwoju w sektorze reklamy sieciowej.

W średnie Dow Jones spada wycena akcji koncernu farmaceutycznego Pfizer. Okazało się bowiem, że produkowany przez spółkę lek Celebrex zwiększa niemal dwukrotnie ryzyko ataku serca.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane