W PKN bez porozumienia płacowego

PAP
27-02-2009, 21:37

Zarząd PKN Orlen nadal nie porozumiał się z  działającymi w koncernie związkami zawodowymi w sprawie wskaźnika przyrostu średniego wynagrodzenia w 2009 roku. Według zarządu  wskaźnik wzrostu płac powinien wynieść zero proc. - poinformowała spółka w piątkowym komunikacie.

PKN podał, że w piątek zakończyła się kolejna tura negocjacji pomiędzy zarządem, a działającymi w koncernie związkami zawodowymi, dotycząca wskaźnika przyrostu średniego wynagrodzenia w 2009 roku.

"(...)Zarząd PKN ORLEN konsekwentnie stoi na stanowisku, iż bieżąca sytuacja nie stwarza możliwości podwyżki wynagrodzeń. Wskaźnik wzrostu powinien wynieść 0 proc. i jest to propozycja otwarcie komunikowana Związkom w trakcie negocjacji" - napisano w komunikacie.

Spółka podała, że przedstawiona przez zarząd argumentacja nie spotkała się z akceptacją związków zawodowych. "Strony w dalszym ciągu deklarują gotowość prowadzenia rozmów" - powiedział cytowany w komunikacie Arkadiusz Kawecki, dyrektor wykonawczy ds. Kadr w spółce.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / W PKN bez porozumienia płacowego