W Policach wciąż przed negocjacjami

Bogdan Tychowski
opublikowano: 13-06-2003, 00:00

Zarząd Zakładów Chemicznych Police zamierza obniżyć średnio o 600 zł pensje pracownikom. Wczoraj miały się odbyć negocjacje ze związkowcami, jednak do spotkania nie doszło.

Dopiero w przyszłym tygodniu przedstawiciele związków zawodowych działających w Zakładach Chemicznych Police zamierzają przedstawić władzom spółki swoje stanowisko w sprawie zmniejszenia pensji pracownikom. Zarząd spółki zamierza obniżyć płace średnio o 600 zł. Obecnie wynosi ona około 3 tys. zł.

— Ustaliliśmy, że do 12 czerwca związki wypracują wspólne stanowisko w tej sprawie i przekażą nam swoje propozycje. Jestem przekonany, że będą one różne od naszych — mówi Krzysztof Żyndul, prezes Polic.

Dodaje, że negocjacje mają rozpocząć się 16 czerwca.

— Nie byliśmy przygotowani do negocjacji na temat tak drastycznych cięć. Po pierwszych konsultacjach z załogą wypracowaliśmy dopiero wstępne stanowisko – mówi Marek Światkowski, wiceprzewodniczący Związków Zawodowych Ruchu Ciągłego w ZCh Police.

Według Krzysztofa Żyndula, prezesa ZCh Police, obniżka płac to kolejny krok w wyprowadzaniu firmy z zadłużenia, wynoszącego obecnie ponad 180 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Bogdan Tychowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu