W Polkomtelu i Orlenie można spodziewać się konkursów na szefów zarządów

DI, PAP
opublikowano: 03-12-2007, 09:46

W Polkomtelu i PKN Orlen można spodziewać się konkursów na szefów zarządów - powiedział w poniedziałek w radiu Zet minister skarbu Aleksander Grad.

"Pan Glapiński (prezes Polkomtela - PAP) jest nominacją polityczną i tu nie ma chyba nikt wątpliwości (...). Ja analizuję, jak funkcjonuje Polkomtel, jakie były podejmowane decyzje biznesowe i myślę, że tak, jak w wielu innych spółkach, gdzie będą organizowane konkursy, tak i w Polkomtelu będzie konkurs" - powiedział Grad.

Dodał, że wybór na szefa PKN Orlen Piotra Kownackiego również był nominacją polityczną.

"Również tej spółce potrzebny jest menadżer, który nie ma tak ścisłych związków politycznych i wyrażam nadzieję, że rada nadzorcza spółki również ogłosi konkurs i wybierze prezesa w drodze konkursu" - poinformował.

Na początku lipca tego roku rada nadzorcza Polkomtela odwołała Jarosława Bauca z funkcji prezesa zarządu i dyrektora generalnego spółki, powołując równocześnie na to stanowisko Adama Glapińskiego.

Piotr Kownacki został powołany przez radę nadzorczą PKN Orlen na nowego prezesa PKN Orlen w styczniu tego roku w miejsce Igora Chalupca.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane