W połowie 2005 r. w Chinach było 103 miliony internautów

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 03-11-2005, 18:16

W połowie roku w Chinach były 103 miliony internautów - poinformował w czwartek przedstawiciel ChińskiegoTowarzystwa Telekomunikacyjnego Mao Qian. 53 miliony osób mają dostęp do łącza szerokopasmowego - dodał.

W połowie roku w Chinach były 103 miliony internautów - poinformował w czwartek przedstawiciel ChińskiegoTowarzystwa Telekomunikacyjnego Mao Qian. 53 miliony osób mają dostęp do łącza szerokopasmowego - dodał.

    Wielu użytkowników internetu narzeka na jakość usług, twierdząc, że łącze nie daje możliwości szybkiego żeglowania w sieci. Aż 40 proc. uważa, że jest ono "takie sobie".

    Chińscy specjaliści zapewniają, że problem powinien zniknąć za 2-3 lata, kiedy szerzej stosowane będą technologie światłowodowe. Od początku wieku gwałtownie rośnie liczba Chińczyków korzystających z internetu. Zwiększa się także ingerencja państwa w treści upowszechniane za jego pośrednictwem.

    Przed miesiącem władze zablokowały kolejne, tym razem trzy strony sieci, m.in. forum dyskusyjne cieszące się uznaniem w środowisku chińskich intelektualistów.

    We wrześniu zaś w Chinach zakazano używania internetu jako narzędzia do organizowania "nielegalnych akcji - zgromadzeń, marszów czy demonstracji".

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane