W połowie sesji na Wall Street bez większych zmian

Mariusz Potaczała
31-10-2002, 19:17

NOWY JORK (Reuters) - W połowie czwartkowych notowań na Wall Street indeksy wahały się w okolicach poziomu otwarcia, a słabsze dane o kondycji amerykańskiej gospodarki umocniły na rynku przekonanie, że w najbliższą środę Fed obniży stopy procentowe.

"Myślę, że Fed prawdopodobnie obniży stopy" - powiedział Tony Dwyer, analityk Kirlin Holdings. Koszty kredytu w USA są obecnie najniższe od 40 lat.

Do godziny 19.15 indeks Dow Jones spadł o 0,11 procent, a Nasdaq Composite zyskał 0,24 procent.

Według informacji portalu Markethistory.com indeks blue-chipów, który od początku miesiąca zyskał około 11 procent, jest na dobrej drodze by zakończyć październik największym miesięcznym zyskiem od stycznia 1987 roku.

Dane opublikowane w czwartek świadczą o wyraźnie słabnącej dynamice wzrostu gospodarczego w USA.

Amerykański PKB wzrósł w ubiegłym kwartale nieco mniej niż oczekiwano, rośnie liczba osób zgłaszających się po zasiłek dla bezrobotnych, a drugi co do wielkości okręg przemysłowy w USA nie rozwijał się w październiku drugi miesiąc z rzędu.

Według analityków o tym co zrobi Fed przesądza zapewne publikowane w piątek informacje o kondycji amerykańskiego rynku pracy oraz aktywności całego przemysłu.

"Jeżeli piątkowe dane o bezrobociu okażą się słabe będzie to sygnałem, że w przyszłym tygodniu Fed podejmie odpowiednie działania" - powiedział Al Kugel, analityk inwestycyjny ze Stein Roe & Farnham.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Potaczała

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / W połowie sesji na Wall Street bez większych zmian